In: Food
You gotta wonder how they calculated the beer and wine price.
J. Knight
February 6th, 2013 at 5:35 pm
I think we need to invent vehicles that run on coffee. People are used to paying $5 for 16oz, it’s renewable, and think of the geopolitical implications!
Your Name (required)
Your Email (required)
Your URL
An addictive collection of beautiful charts, graphs, maps, and interactive data visualization toys -- on topics from around the world.
1 Response to Price per Gallon
J. Knight
February 6th, 2013 at 5:35 pm
I think we need to invent vehicles that run on coffee. People are used to paying $5 for 16oz, it’s renewable, and think of the geopolitical implications!